Home / Életmód / Egészség / Semmelweis nap a Bajcsyban

Semmelweis nap a Bajcsyban

A Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézetben tudományos konferenciát rendeztek, valamint díjakat, elismeréseket, és kinevezéseket adtak át Semmelweis-nap alkalmából

Dr. Bodnár Attila főigazgató a Semmelweis-napi ünnepségen méltatta a dolgozók elhivatottságát, kitartását és áldozatos munkáját. Külön kiemelte, hogy Semmelweis Ignác születésének évfordulója alkalom arra, hogy újra felelevenítsük munkásságának üzenetét, a felelősségtudat fontosságát.

A Semmelweis-napot idén június 27-én ünnepelték a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban.

Az ünnepségre az intézet valamennyi dolgozója mellett meghívták az egészségügy vezetőket, helyi politikusokat, együttműködő szervezeteket és üzleti partnereiket. A délelőtti tudományos konferencián dr. Bodnár Attila főigazgató elnökletével 5 előadást láthattak-hallhattak – az intézet elismert orvosaitól és külső előadóktól – a következő témákban: a Bajcsy Kórház a lehetőségek tükrében, együttműködési módszerek partnereinkkel, válogatás az Fül-Orr-Gégészet profiljából, a járó beteg részleg működése és tapasztalatai.

A délutáni Semmelweis-napi ünnepségen beszédet mondott Wittner Mária, 1956-os szabadságharcos, megemlékezve Tóth Ilonáról, akit június 28-án végeztek ki.

Az Ecolab-Hygiene nevében annak nemzetközi igazgatója, Svéd Gergely méltatta példaértékű együttműködésüket a Bajcsy Kórházzal. Köszönő oklevelet adott át dr. Bodnár Attila főigazgatónak, és bejelentette, hogy a kórház 500 darab kézfertőtlenítőt kap adományként. Az intézet nemzetközileg is egyedülálló módon referencia kórháza a cégnek, szakmai stratégiai partnerségük a kórházi fertőzések kialakulásának csökkentésében kiemelkedően eredményes.

A délutáni ünnepségen díjak, elismerések és kinevezések átadására került sor.

A Bajcsy-Zsilinszky Kórházért emlékéremmel kitüntetettek tevékenysége meghatározó az intézmény fejlődésében. Idén ezzel az életműdíjjal a Neurológia Osztály volt osztályvezető főorvosa, Dr. Köves Ágnes és Dr. Imrei László gégészeti főorvos munkáját köszöntük meg.

A Bajcsy-Zsilinszky Kórházért díszoklevél várományosai azok, akik az intézmény működését, fejlődését tevékenységükkel kiemelkedő mértékben segítették. Ebben az évben Dr. Dombi Irén vezető főorvos és Béres Gabriella asszisztens a Nemzeti Védelmi szolgálattól, dr. Fehér Éva igazgató, főorvos a Terrorelhárítási Központból, részesült az elismerésben.

A dr. Bodnár Attila főigazgató által alapított Főigazgatói elismerő oklevelet kimagasló szakmai munkájáért 11 dolgozó, a Főigazgatói dicséretet 43 dolgozó vihette haza. A főigazgató átadta a Főtanácsosi és Tanácsosi, a Főmunkatársi és Munkatársi, valamint a Főorvosi, Adjunktusi és Alorvosi kinevezéseket is. A jubileumi ünnepség Bereczki Zoltán előadásával és vendéglátással zárult.

Címkézve:

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

[mc4wp_form]

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Rágcsálók okozta károk

Szponzorált tartalom A rágcsálók, mint az egerek és patkányok, komoly károkat okozhatnak otthonokban, mezőgazdasági területeken és üzleti vállalkozásokban is. A károk széles körét érinthetik, beleértve a fizikai károsodásokat, egészségügyi problémákat és gazdasági veszteségeket. Elszaporodásuk esetén nincs más megoldás, mint a végleges rágcsálóirtás! Íme néhány specifikus példa a rágcsálók által okozott károkra: Fizikai károk: 1, Elektromos

Nem lesz ellátás a kórház őrzőjében

Február 16-án leállt a budapesti Uzsoki Utcai Kórházban a kardiológiai osztályon a súlyos betegek ellátása. Erről Kunetz Zsombor írt Facebook-oldalán. Az orvos, egészségügyi szakértő a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) határozatára hivatkozott. Dr. Kunetz Zsombor MBA Ez egy elég rossz hír, az Uzsoki Utcai Kórház eddig azért még működőképes volt, most egy alapszakmai ellátás szűnik meg ott

Takács Péter mindenkit megnyugtatott

Hamar döntött a kormány az orvosok kötelező kamarai tagságáról. Az eddig három kötelező kritériumból egyet egy tollvonással megszüntettek. Mint ismeretes a MOK gyanúba keveredett, miszerint orvosokat fenyegettek ha csatlakoznának az új ügyeleti rendszerhez. A Kamara ezt tagadja, a rendőrség viszont nyomozást rendelt el. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) nem szűnik meg, a MOK tovább folytathatja tevékenységét az

Megszűnhet a kötelező kamarai tagság az orvosok esetében

Az egészségügyben működő szakmai kamarákról szóló törvénymódosítás az elfogadása esetén megszünteti az orvosok kötelező kamarai tagságát és kimondja, hogy kamarai tagság nélkül is végezhető egészségügyi tevékenység.     Egy, az Országgyűlés Törvényalkotási bizottsága által hétfőn elfogadott módosító javaslat véleményezési jogot biztosítana a Magyar Orvosi Kamarának (MOK) a szakmai-etikai szabályok felett, amelyek megalkotásának jogát egy friss kormányzati törvényjavaslat