Home / Hírek / „A családban is ott vannak a szuperhősök” – A Média a Családért-díj 2021 győztesei

„A családban is ott vannak a szuperhősök” – A Média a Családért-díj 2021 győztesei

Kiosztották a Média a Családért-díjakat elismerve azokat a családbarát cikkeket és műsorokat, amelyek a családról és a családnak szólnak. Az 1 millió forinttal járó, magyarországi Média a Családért-díjat a szakmai zsűri döntése alapján Kácsor Zsolt Irigység című, Népszavában megjelent írása nyerte el, a szintén 1 millió forinttal járó Külhoni Média a Családért-díjat pedig Péter Beáta, a Liget.ro újságírója És a gyerekkel mi lesz? című írásáért.

A Média a Családért Alapítvány 2016 óta díjazza azokat a cikkeket és műsorokat, amelyek történeteket mesélnek el, kérdéseket tesznek fel és válaszokat keresnek a családokat érintő élethelyzetekre, problémákra. A 2021-es jelöltek számos műfajban és megközelítésben foglalkoztak a családdal. Az elismerések átadására idén is ünnepélyes keretek között került sor a Magyar Állami Operaház Eiffel Műhelyházában.

Az 1 millió forinttal járó, magyarországi Média a Családért-díjat a szakmai zsűri döntése alapján Kácsor Zsolt Irigység című írása nyerte el, amely a Népszavában jelent meg. A díjat a Magyar Telekom támogatta, Lévai Anikó és Friedl Zsuzsanna, a Magyar Telekom Chief People Officere adta át. Lévai Anikó beszédében elmondta:

„Mi, akik most itt vagyunk együtt, hiszünk abban, hogy egy jobb társadalom legfontosabb alkotóeleme, kicsiny sejtje a család. Itt éljük meg, hogy szeretnek minket, itt érezzük magunkat biztonságban. Itt figyelnek oda ránk. Itt neveljük szerte a világon az emberi közösség hasznos és értékes tagjait emberré, érző és cselekvő lényekké. Ezért mindannyian tehetünk egy kicsit, a magunk tudásával, lehetőségeivel. A kormányok hozhatnak családbarát intézkedéseket. Mi gyermekeket és unokákat nevelhetünk. A média munkatársai pedig beszélhetnek sokat a család fontosságáról, ráadásul a lehető legjobb szakmaisággal. Beszélnek is, nem is kevesen, köszönjük nekik és gratulálunk a munkájukhoz ezúton is.”

Friedl Zsuzsanna a támogatás kapcsán kifejtette:

„A család számunkra is központi téma. Azért döntöttünk az együttműködés mellett, mert Média a Családért Alapítvány olyan tartalmak megjelenését ösztönzi a médiában, melyek valódi értéket képviselnek. Az elmúlt években nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy megmutassuk, hogyan teheti hatékonyabbá a családi együttműködést a digitalizáció, a járványhelyzetben pedig igyekeztünk mindenben kollégáink és ügyfeleink mellett állni szolgáltatásaink révén: segítve a távmunkát, a digitális oktatást, vagy a közös családi kikapcsolódást.”

Dr. Aczél Petra, a Média a Családért Alapítvány és a szakmai zsűri elnöke, egyben a Corvinus Egyetem professzora az elismerések átadása kapcsán elmondta: Bármilyen különös, a legegyszerűbb családi történet is izgalmasabb tud lenni, mint egy akciófilm. Hiszen a családban is ott vannak a szuperhősök, a varázslók, a harcosok, a bajok és a diadalok. Minden adott tehát ahhoz, hogy a sztori izgalmassá – pontosabban az életünkké – váljon. Mi ezeket az igaz és valódi történeteket díjazzuk, azt ünnepelve, ami mindig velünk van, mégis olyan kevésszer mondunk köszönetet érte: a családot.”

Szám Katalin, a Képmás magazin főszerkesztője, a Média a Családért Alapítvány kuratóriumi tagja műsorvezetés közben nehéz kérdéseket is felvetett: „Az elmúlt időszak nemcsak a családokat, a médiát is próbára tette, hogy vajon tudnak-e a nehéz helyzetben stabil tájékozódási pontokat és támogató segítséget nyújtani. Az olvasottsági, hallgatottsági, nézettségi számok, fontosabbak-e, mint a lapzárta utáni emberi sorsok? Valójában ma ezekre a kérdésre adott válaszokat ünnepeljük, azt a médiát, amely nem csupán megismerteti az igazságot, hanem jobb és boldogabb emberré tesz minket.”

A szintén 1 millió forinttal járó Külhoni Média a Családért-díjat idén Péter Beátának, a Liget.ro újságírójának És a gyerekkel mi lesz? című írásáért Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár adta át. A díj átadása a Nemzetpolitikai Államtitkárság -Bethlen Gábor Alapnak köszönhetően valósulhatott meg. Az államtitkár kiemelte:

„Az elmúlt évtizedben bizonyságot tettünk arról, hogy cselekvő együttműködés köti össze nemzetünk közösségét, ami a világ minden táján élő magyar család cselekvő együttműködése is egyben: a magyar intézményrendszert megerősítettük, a kisgyermekes családoktól az idősekig mindenkiről gondoskodunk, közösen cselekedtünk a megtartó szülőföldért, amely ma a magyar boldogulás otthona. A média munkatársainak felbecsülhetetlen az érdeme abban, hogy a magyar családokat foglalkoztató mindennapokról naprakész információink legyenek. Ezért tartom különösen fontosnak és évek óta támogatásra méltónak a Média a Családért-díjat. Köszönjük a média munkatársainak, hogy ebben is segítik munkánkat.”

A 300 ezer forinttal járó Családbarát Média – Miniszteri Különdíjat pedig Farkas Adrienne, a Kossuth Rádió munkatársa vehette át Zsigó Róbert családokért felelős államtitkártól, a Kháron ladikján – a gyászkísérés a gyakorlatban című riportjáért. Az államtitkár beszédében kiemelte,

„Ez a díj is bizonyítja, hogy érdemes ezt a szép küldetést, szolgálatot mindenkinek a maga helyén elvégeznie! A magyar jövő ugyanis egyenlő a magyar családok jövőjével. És annyira lesz magyar a jövőnk, amennyire elkötelezettek vagyunk a magyar családok jólléte, biztonsága mellett. Mindannyiunk számára örömteli, hogy ha körbetekintünk, azt látjuk: vannak és lesznek olyanok, akikre ebben a munkában továbbra is számíthatunk!”

A magyarországi Közönségdíjat Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola docense vehette át Beteljesedés vagy leépülés? A második félidő dönt! című, Magyarkurír.hu-n megjelent cikkéért. A Külhoni Közönségdíjat 2021-ben a Magyar Szóban megjelent Folyamatosan frissíteni kell az „adatbázist”! című írásával hozta el Kállai G. Nikoletta. A közönségszavazás győzteseinek díját a Kolping Hotel és a Zax Kézműves Csokoládé biztosította.

Molnár-Bánffy Kata, a Képmás Kiadó és a Salt Communications ügyvezetője, a külhoni díj megálmodója elárulta a közönségnek, hogy a 2022-es év fő támogatói ismét a Magyar Telekom és a Nemzetpolitikai Államtitkárság- Bethlen Gábor Alap lesznek.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

[mc4wp_form]

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Rágcsálók okozta károk

Szponzorált tartalom A rágcsálók, mint az egerek és patkányok, komoly károkat okozhatnak otthonokban, mezőgazdasági területeken és üzleti vállalkozásokban is. A károk széles körét érinthetik, beleértve a fizikai károsodásokat, egészségügyi problémákat és gazdasági veszteségeket. Elszaporodásuk esetén nincs más megoldás, mint a végleges rágcsálóirtás! Íme néhány specifikus példa a rágcsálók által okozott károkra: Fizikai károk: 1, Elektromos

Nem lesz ellátás a kórház őrzőjében

Február 16-án leállt a budapesti Uzsoki Utcai Kórházban a kardiológiai osztályon a súlyos betegek ellátása. Erről Kunetz Zsombor írt Facebook-oldalán. Az orvos, egészségügyi szakértő a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) határozatára hivatkozott. Dr. Kunetz Zsombor MBA Ez egy elég rossz hír, az Uzsoki Utcai Kórház eddig azért még működőképes volt, most egy alapszakmai ellátás szűnik meg ott

Takács Péter mindenkit megnyugtatott

Hamar döntött a kormány az orvosok kötelező kamarai tagságáról. Az eddig három kötelező kritériumból egyet egy tollvonással megszüntettek. Mint ismeretes a MOK gyanúba keveredett, miszerint orvosokat fenyegettek ha csatlakoznának az új ügyeleti rendszerhez. A Kamara ezt tagadja, a rendőrség viszont nyomozást rendelt el. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) nem szűnik meg, a MOK tovább folytathatja tevékenységét az

Megszűnhet a kötelező kamarai tagság az orvosok esetében

Az egészségügyben működő szakmai kamarákról szóló törvénymódosítás az elfogadása esetén megszünteti az orvosok kötelező kamarai tagságát és kimondja, hogy kamarai tagság nélkül is végezhető egészségügyi tevékenység.     Egy, az Országgyűlés Törvényalkotási bizottsága által hétfőn elfogadott módosító javaslat véleményezési jogot biztosítana a Magyar Orvosi Kamarának (MOK) a szakmai-etikai szabályok felett, amelyek megalkotásának jogát egy friss kormányzati törvényjavaslat